Pojazd szkoleniowy

pojazd szkoleniowy prawo jazdy kia rio

UWAGA!!! OSK Kowalski prowadzi szkolenie na najnowszym pojeździe Kia Rio.

Bardzo często największa obawa kursanta dotyczy pojazdu, jakim będzie rozpoczynał swoją przygodę z prowadzeniem. Kurs na prawo jazdy powinien być realizowany z wykorzystaniem samochodu egzaminacyjnego. Sytuacja taka zapewnia osobie starającej się o uprawnienia duży komfort. Naturalnie, pierwsze kroki związane z prowadzeniem pojazdu w dużej mierze związane są z przyzwyczajeniem do układu pedałów i położenia elementów wspomagających jazdę. Kierowanie autem to sztuka wyczucia pracy narzędzi sterujących, które w każdym modelu funkcjonują nieco inaczej. Przesiadka kursanta do innego samochodu może przyczynić się do dezorientacji i utraty swobody prowadzenia. To właśnie dlatego w naszym ośrodku szkoleniowym oddajemy do dyspozycji uczących się osób Kię Rio – pojazd, który został zatwierdzony jako samochód egzaminacyjny przez wrocławski WORD. W trakcie naszych kursów młody kierowca otrzymuje możliwość poznania dokładnie takiego samego auta, jakim będą weryfikowane jego umiejętności podczas ostatecznego sprawdzianu.

Prawo jazdy – samochód egzaminacyjny

Od 20 czerwca 2018r w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Wrocławiu egzaminy państwowe przeprowadzane są na pojeździe Kia Rio.

Rozpoczynając kurs prawa jazdy w naszym Ośrodku Szkolenia Kierowców masz pewność, że swoje jazdy szkoleniowe będziesz odbywać na dokładnie takim samym modelu jak wykorzystywany w WORD Wrocław.

Cały kurs jeździsz i trenujesz tym samym pojazdem, którym będziesz zdawał egzamin państwowy.

Możliwość nauki poruszania się Kią Rio zapewnia kursantowi olbrzymią przewagę. Jest to okazja do bardzo dokładnego wyczucia sprzęgła i gazu, co będzie miało duży wpływ na płynną i dynamiczną jazdę w trakcie egzaminu. Ta sama moc, pojemność silnika oraz paliwo, które go napędza, stwarza szanse na bardzo dokładne poznanie pojazdu, wyczucie jego pracy oraz dopasowanie właściwego operowania poszczególnymi pedałami. W trakcie ostatniego sprawdzianu umiejętności kursant nie będzie musiał martwić się koniecznością szybkiego poznania i wyczucia nowego auta celem dostosowania właściwych nawyków kierowania. Żeby śmiało i pewnie prowadzić samochód egzaminacyjny, wystarczy wykorzystać dokładnie tę samą technikę jazdy, którą poznało się w trakcie treningów. Dzięki temu znikają obawy związane z nieznanym, które w sytuacji stresującej stanowią dla młodego kierowcy duże obciążenie psychiczne. Zapewniamy zatem Państwu możliwość szczegółowego poznania pracy pojazdu oraz gwarantujemy komfort, minimalizując elementy stresogenne.