Co przynieść na kurs?

samochód szkoleniowy prawo jazdy

Uprawnienia do kierowania pojazdem to marzenie wielu młodych ludzi. Dla dużej liczby osób uzyskanie pełnoletności naturalnie wiąże się z zapisaniem się na kurs. Zanim jednak kandydat na kierowcę przystąpi do nauki, powinien spełnić kilka wymagań. Co zabrać na kurs prawa jazdy? Profil Kandydata na Kierowcę należy wyrobić we właściwym Wydziale Komunikacji. Jest to swoista elektroniczna wizytówka, która będzie gromadziła wszystkie dane, najpierw o osobie starającej się o uprawnienia, a później o kierowcy. Główne prawne kryterium możliwości przystąpienia do kursu to wiek. W przypadku kategorii B, czyli pozwolenia na kierowanie autem osobowym, jest to 18 lat (naukę można rozpocząć trzy miesiące przed uzyskaniem pełnoletności). Kategoria B1 i A1 to 16 lat. Do starania się o uprawnienia na C, CE, D1 i D1E należy skończyć 21 lat.

Co zabrać na kurs prawa jazdy? Wizyta w szkole – krok po kroku

Chcąc rozpocząć szkolenie w naszym Ośrodku, osoba zainteresowana powinna:

    • Skontaktować się z biurem OSK Kowalski, tu udzielimy wszelkich potrzebnych informacji dotyczących rozpoczęcia kursu prawa jazdy
    • przygotować uzyskany wcześniej numer PKK
      • zabrać ze sobą dokument zawierający nr PESEL
    • wybrać rodzaj kursu i sposób płatności (w całości czy raty)

Nie zwlekaj! Im szybciej, tym lepiej

Wiele osób, choć pragnie uzyskać uprawnienia do prowadzenia pojazdu, zwleka z rozpoczęciem kursu. Wynika to z obawy przed możliwościami przyswojenia techniki kierowania autem. Niepotrzebnie. Nasze zajęcia prowadzone są w sposób indywidualny, a instruktorzy dopasowują tempo nauki i sposób przekazywania wiedzy do możliwości percepcyjnych kursanta. Część przyszłych kierowców zwleka z powodu braku wiedzy dotyczącej tego, co zabrać na kurs prawa jazdy, myśląc, że przygotowania do jego rozpoczęcia zajmą dużo czasu. Tymczasem wystarczą maksymalnie dwa dni na wyrobienie PKK oraz jedna wizyta u lekarza. Nie zwlekaj!